Blogy na Travellerspoint

13.08.2016 - Pisa - Solaro

sunny
Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Vstáváme po páté, abychom stihli trajekt z Livorna nasnídáme se, sbalíme věci - a zjišťujeme, že nám chybí desky s lístky na trajekt. Přehrabeme celé (do té chvíle srovnané auto) - a nic. Zřejmě jsem je večer v tom zmatku nechal na recepci kempu. Zkoušíme se tam dostat, ale je tam jen člověk od ostrahy a dovnitř nemůže.

Sedáme do auta a uháníme k Livornu - fakt bezva cesta, ale Dana dělá co může, aby mě uklidnila. Přijíždíme do přístavu, kde se vine dlouhá fronta aut. Stačilo by nám, kdybychom se dostali k internetu, abychom si lístky vytiskli (jako na potvoru jsem je ani nestáhnul do mobilu ani nám nejde datový roaming).

Stojíme ve frontě a Dana zahlídne nějaké strážníky, tak se vyrazí domlouvat s celkem sympatickou paní. Leč paní neumí anglicky. Tak se střídáme, Dana popojíždí a já se dohaduju. Paní o internetu neví, ale ví, kde je v Livornu úřad Corsica Ferries. Tak tam "klušu" a Dana tam popojede ve koloně.

Pohled na obstarožního obtloustlého Čecha, který s vytřeštěnýma očima chvátá do přístavu obměkčil i dohlížeče na řazení aut... Doběhl jsem do baráku - a na přepážce Corsica Ferries nikdo. Zkouším obměkčit paní u konkurence, ale za nemá internet. Zkouším informace - ani ti ho nemají (má v Livornu vůbec někdo internet?). Ale posílá me do nějaké buňky, kde mi naštěstí nějaká dobrá žena vytiskne nové lístky. Letím najít Danu a jako předposlední auto se naloďujeme. Bylo to o fous.

wp_20160813_006.jpg

wp_20160813_003.jpg

Cesta na lodi je prima až na trochu toho nezbytného zmatku při vyloďování.
Sjíždíme v Bastii a hned na první pumpě zjišťujeme, že to jazykově nebude žádná sranda. Tankujeme a ptáme se (anglicky) na záchod a paní odpoví květnatou francouzštinou. Sice pochopíme, ale když se situace opakuje i v kempu, tušíme, že jde do tuhého.

Stavíme v prvním z vytypovaných kempů a hned se nám líbí - je jednoduše vybavený, ale vypadá dobře. Jdeme se domluvit do recepce (baru) a zjišťujeme, že to nebude jednoduché. Prý mají hodně rezervací - a odcházejí se proradit. Po notně dlouhé době se jeden z chlapíků (ten co nemá přední zuby a neumí anglicky) vrací, posunky nám vysvětlí, ať jedeme za jeho čtyřkolkou a odvede nás k úplně skvělému mistu. Do sousedního stanu nám píchne prodlužku - asi nějací kamarádi.

Ještě kontrolujeme telefonem Petra - už je mu naštěstí líp.

Večer se ještě jdeme vykoupat - moře je skvěle teplé a výhled na hory tak krásný, že ho Dana ohodnotí slovy: "Tady je zážitek i jít na záchod"

wp_20160813_018.jpg

Napsal/a marvin007 12:02 Uloženo ve složce France Komentáře (0)

12.08.2016 - Jaroměř - Pisa


Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Ráno nás kromě budíku budí i podivné zvuky - Petr má nějakou virózu a zvrací. Zdá se, že nemá nijak velkou horečku, tak s ním probereme, čím se bude živit a se zpožděním vyrážíme.

Ačkoli se Marvin i my snaží, nabíráme postupně v zácpách na dálnici dost velké zpoždění. Do kempu v Pise dorážíme deset minut před devátou - a máme kliku, protože v devět zavírají pokladnu a ráno ji otvírají až po osmé - a to my už budeme na trajektu.

Najíme se a unavení padáme do postele v pěkném novém bungalovu. Ještě si pochvalujeme, jak to dobře zvládáme. Kdybychom tušili…

Napsal/a marvin007 7:31 Uloženo ve složce France Komentáře (0)

(Příspěvky 16 - 17 z 17) « Strana 1 [2]