Blogy na Travellerspoint

28.08.2016 – Gradelle – Pisa

sunny
Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Vstáváme ještě za tmy a snažíme se nevzbudit okolní spáče. Balíme spacáky, karimatky a stan, nakoupíme bagety na cestu, rozloučíme se s příjemným Němcem, který s námi celou dobu sousedil, a vyrážíme.

Do Bastie pro změnu dorážíme zbytečně brzy a čekáme skoro 2 hodiny ve frontě na nalodění. Jediné zpestření jsou chlapci od SURETE, kteří nás kontrolují včetně kufru u auta.

wp_20160828_007.jpg

Nalodění je snad ještě větší zmatek než jindy – tentokrát nechají nejet auta do lodi a zaparkovat jak se dá – nikdo to moc neorganizuje. Vyrážíme od auta na palubu a pamatujeme si, že jsme na místě označeném oranžovou chobotničkou s číslem 2.

wp_20160828_010.jpg

Na lodi se snažíme zašít na místa, na která nepraží slunce ani nefičí vítr (a není tak snadné je najít) a pak už pospáváme. Při příjezdu do Livorna okukujeme manévrování lodi a nepospícháme jako při cestě sem, kdy jsme seděli v autě asi půl hodiny. Jenže ouha, tady je to trochu jiné – výtahy do spodních pater s garážemi buď nefungují, nebo jsou beznadějně obsazené, když se vydáme směrem, kterým ukazuje oranžová chobotnička, ztratíme se mezi kajutami, ale schodiště žádné. Tak dojdeme k nejbližšímu schodišti, sestoupíme na správnou palubu, ale všude kolem jsou jen modré rybičky a chobotničky. Naštěstí si Dana všimne nějakého plánku, ze kterého se zdá, že oranžové potvory nejsou daleko. Tak vlezeme do garáže, kde nás omráčí horko asi 40 stupňů a smrad z aut. Naštěstí zahlédneme růžové obrázky a pak už vidíme i Marvina.

wp_20160828_013.jpg

Přijíždíme do kempu docela včas a je příjemné, jak se nejen paní v recepci ale i prodavačka v obchodě snaží mluvit anglicky. Ubytujeme se v pěkném mobile homu a jdeme se podívat do města.

wp_20160828_039.jpg

wp_20160828_043.jpg

Na Piazza del Duomo dorážíme už za tmy – a možná jsou osvícené monumentální stavby za tmy ještě působivější. Je úžasné, co naši předkové svými omezenými prostředky dokázali! Jdeme se podívat do Campo Santo Monumentale – starého hřbitova, který je ještě otevřený. Je to čtverhranné nádvoří obklopené zastřešenými chodbami se štíhlými sloupy a výzdobou sochami. Stavba byla byla zahájena ve 13. století. Na podlaze jsou kameny, pod kterými jsou ostatky uložených lidí. Některé jsou velmi staré, jiné téměř současné. Zaujme nás hrobka profesora infinitezimálního počtu z místní univerzity.

wp_20160828_020.jpg

wp_20160828_032.jpg

wp_20160828_037.jpg

Když se Campo Santo zavírá, vydáváme se zpět do kempu a jdeme spát.

Napsal/a marvin007 10:46 Uloženo ve složce France

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Vložte přihlašovací údaje pro Travellerspoint

( Co to je? )

Pokud ještě nejste členem Travellerspoint, můžete se zaregistrovat zdarma.

Zaregistrovat se na Travellerspoint