Blogy na Travellerspoint

22.08.2016 - Odpočinkový den

sunny
Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Po dvou intenzivních dnech v okolí Corte si potřebujeme odpočinout. Dospáváme, nakupujeme u Ráchel jídlo a jdeme k moři. Cestou potkáváme sympatickou krávu se dvěma telaty - jde způsobně po pravé straně a my jdeme také po své.

Informace v průvodcích nelhaly - pláž je skutečně krásná, máme před sebou Portský záliv - vlevo vidíme Porto i s Janovskou věží, Calanche, vesnici Piana a dále až po mys Capo Rosso. Panorama se proměňuje, jak se pohybuje slunce - nejdříve je v oparu v protisvětle, později jsou po světle vidět i detaily.

wp_20160822_001.jpg

Atmosféra je daleko dramatičtější než na východním pobřeží - hory spadají příkře do vody a vytvářejí obraz podobný téměř norským fjordům. Jen je tady pláž z malých oblázků, skoro hrubého pisku a daleko teplejší vzduch i voda.

Přes poledne jdeme do kempu - a zjišťujeme, že má i některé drobné mouchy. Největší problém je s nedostatkem vody - v některých časech jsou zavřené sprchy, někdy voda sotva teče.

wp_20160822_004.jpg

Večer ještě jednou vyrážíme na pláž a po chvíli nás překvapí příjezd bagru, který "rolbuje" pláž pro vykládání člunů do vody. Kupodivu za volantem není Ráchel - vypadá, že se tady stará úplně o všechno.

wp_20160822_007.jpg

Celý den bylo pěkné horko, tak se připravujeme, že budeme zítra ráno brzy vyrážet.

Napsal/a marvin007 9:59 Uloženo ve složce France

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Vložte přihlašovací údaje pro Travellerspoint

( Co to je? )

Pokud ještě nejste členem Travellerspoint, můžete se zaregistrovat zdarma.

Zaregistrovat se na Travellerspoint