Blogy na Travellerspoint

21.08.2016 - Údolí Tavignano

sunny
Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Dobře vyspalí vyrážíme ráno z parkoviště druhým krásným údolím v okolí Corte, údolím Tavignano. Stezka nás vede neustále v uctivé vzdálenosti od řeky, stoupáme stále výš a uvědomujeme si, že je tu větší teplo než na pobřeží. Teploměr ukazuje na slunci až 37 stupňů, ve stínu 30 - a stínu tu moc není.

wp_20160821_001.jpg

Naštěstí cestou dvakrát narážíme na vodu, takže se ochlazujeme - namáčíme si ruce, vlasy i klobouky. Při jedné zastávce potkáváme chodce se psem - a uvědomujeme si, jak je dobře, že jsme s sebou Elfi nebrali - tohle horko by na ní bylo asi moc.

Nám horko kompenzují krásné výhledy jak na Corte s čnící citadelou, tak na Tavignano, které teče pod námi.

wp_20160821_002.jpg

wp_20160821_004.jpg

Na skalní plošině se ale musíme rozhodnout, že se vrátíme, jinak bychom dorazili do kempu potmě.

Cestou zpátky objevujeme odbočku dolů k řece, sejdeme a na pěkné části s tůňkami se vykoupeme - potápíme se i s hlavou. Voda je báječně chladivá - už jsme to osvěžení fakt potřebovali.

wp_20160821_005.jpg

wp_20160821_006.jpg

Sedáme do auta a odjíždíme na západní pobřeží. Berta má buď slabší chvilku nebo je naštvaná, že jsme ji včera podceňovali a místo na Calvi si to namíří přes horský průsmyk Verghiu. Silnice se kroutí z 300 do téměř 1500 metrů, je úzká, takže musíme čas od času zastavovat a pouštět protijedoucí auta. Místní řidiči mají zlozvyk, že s tím počítají a jezdí s klidem pres středovou čáru i na úzkých silnicích. Cestu nám zpestřují polodivoká prasata, která způsobně chodí po krajnici. Vypadají docela chytře, příjemně a zdravě.

Nakonec 100 km do Gradelle místo dvou jedeme skoro tři hodiny - i navigace mají své dny.

Ke kempu u pláže Gradelle sjíždíme asi šest kilometrů po uzoučké silnici. Napadá nás, jestli tohle místo není moc odlehlé už i na nás. Když se projdeme, tak se nám tu líbí. Pro stany jsou udělané terásky v kopci, každý stan má dostatek soukromí. Je to takový horský kemp u moře. S paní v recepci, zřejmě Ráchel, se kterou jsme mailovali se rychle (a anglicky!!!) domlouváme na místě pro stan, wi-fi i elektřině (dokonce nám půjčuje i redukci a prodlužku.

Rychle stavíme stan - stavění dokončujeme už za tmy s čelovkami, sníme jen pár sušenek a jdeme spát. Jen se ještě podíváme na nebe - skoro nic tu nesvítí, tak je noční obloha plná hvězd.

Napsal/a marvin007 5:45 Uloženo ve složce France

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Vložte přihlašovací údaje pro Travellerspoint

( Co to je? )

Pokud ještě nejste členem Travellerspoint, můžete se zaregistrovat zdarma.

Zaregistrovat se na Travellerspoint