Blogy na Travellerspoint

20.08.2016 - Lac du Melo

sunny
Zobrazit Corsica 2016 na mapě uživatele marvin007.

Ráno balíme a vyrážíme směrem na sever. Podél pobřeží nabíráme v kolonách zpoždění ale po odbočení do vnitrozemí cesta zase ubíhá.

Přijíždíme do Corte a nechápeme, proč Berta počítá na posledních 15 km hodinu jízdy. Když za mostem odbočíme do údolí Restonica, začínáme chápat... Na silničce, která je nejdříve úzká, pak uzoučká, uzounká a nakonec uzoulinká vystoupáme o tisíc metrů výš. Cestou musíme uhýbat protijedoucím autům, na některé mosty jsme rádi, že se vejdeme sami. Legrační je, žei v těchhle úsecích je nakreslená přerušovaná(!) středová čára - asi abychom se trefili chladičem 😊. Několikrát přiklápíme zrcátka a nakonec je necháme "připažená". Dalo nám to poctivé půl hodiny.

wp_20160820_001.jpg

Dojedeme na parkoviště a vyrážíme k jezeru. Cestou mineme bufet u Felixe a stoupáme náročnější, místy trochu zajištěnou cestou k jezeru. Čím jsme výš, tím je krásnější výhled na okolní vrcholy i pohled do údolí Restonica.

wp_20160820_002.jpg

wp_20160820_006.jpg

U jezera je nádherně - připomíná jezera v Tatrách nebo v Alpách. Je u něj taky dost lidí - někteří se koupou, gracchiové to se zájmem pozorují.

wp_20160820_008.jpg

Sestupujeme druhou, delší cestou - ještě v plném slunci. Felix už vypustil na pastvu krávy a osly - asi se jim v horách dobře daří, protože se jim srst jen leskne.

Jízda dolů je už lepší, protože skoro všechna auta jedou stejným směrem, takže si můžeme i trochu všímat jak hezkým údolím projíždíme.

Nacházíme hotel a ubytováváme se. Neptejte se, jakým jazykem mluvil mladík v recepci ;-). Hotel je zřejmě přebudovaný panelák. Vypadá to, že jsme v jednom z pokojů, do kterého je vestavěná plastová koupelnička z karavanu a mrňavá kuchyňská linka. Ale je tu čisto a nemusíme stavět stan.

Do města se dostáváme až po setmění - a to je dobře, protože pouliční osvětlení je k oprýskaným fasádám s elektrickým vedením na povrchu shovívavé. Ale některé domy možná ještě nesou stopy bouřlivé historie města. Dojdeme až nahoru k citadele a vracíme se zpátky. Připadá nám, že v Corte ještě přetrvává atmosféra nezávislosti, vendety a trochu středověku. Jakoby se tu čas zastavil nebo alespoň zpomalil navzdory autům, internetu,...

Dojdeme do hotelu a užíváme si, že můžeme prozměnu spát v posteli (zvlášť když uchází karimatka :-)).

PS: WiFi v hotelu funguje, ale upload fotek stejně nejde rozchodit - asi nějaký problém serveru OnTheRoad.to.

Napsal/a marvin007 11:03 Uloženo ve složce France

Poslat na emailFacebookStumbleUpon

Obsah

Buďte první, kdo okomentuje tento příspěvek.

Abyste na tomto blogu mohl/a vkládat komentáře, musíte být přihlášen/a jako uživatel Travellerspoint.

Vložte přihlašovací údaje pro Travellerspoint

( Co to je? )

Pokud ještě nejste členem Travellerspoint, můžete se zaregistrovat zdarma.

Zaregistrovat se na Travellerspoint